Astăzi a fost depus la ONDRL  Proiectul ( următoarea etapă) Construcția Stației Regionale de evacuare a apelor uzate pentru Cruzești, Budești,Tohatin!

Aplicarea este plafonată, astfel s-a depus un deviz de 10 mil.( maximum) din 15 mil., cât este necesar ca să terminăm Stația!
Urmează să identificăm restul sumei necesare ( încă 5 mln. lei)
Vă informăm că rețelele sunt deja construite, inclusiv cele care vin spre Stație.
Mulțumim Primăriei Tohatin, Consiliului Local Tohatin, care sunt liderii proiectului și care duc tot greul acestui proiect regional deloc simplu!🙏

Check Also

Cea de a 13 ședință privind elaborarea Strategiei de Dezvoltare pentru anii 2026-2031

La data de 19.06.2026, ora 14:00, sa desfășurat cea de a 13 ședință privind elaborarea …